We wszystkich jadłospisach jest 5 posiłków dziennie: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Możesz jednak z łatwością zmodyfikować jadłospis do 4 posiłków dziennie, łącząc podwieczorek (który ma najmniej kalorii) z innym posiłkiem np. drugim śniadaniem. Również kolejność posiłków możesz dowolnie zamieniać, by stosowanie jadłospisu było dla Ciebie jak najwygodniejsze.
Potrzebujesz skutecznej, zdrowej i prostej diety
przy problemach hormonalnych?
Gotowe jadłospisy online są świetną, tańszą alternatywą dla współpracy indywidualnej z dietetykiem. Mogą też stanowić pierwszy, samodzielny krok do zrozumienia podstaw zdrowej, pełnowartościowej diety, która wcale nie musi być restrykcyjna. Możesz zacząć odżywiać się lepiej nawet dziś!
Każdy jadłospis zawiera:
5 posiłków dziennie (które łatwo zmodyfikujesz do 4, łącząc przekąskę z innym posiłkiem)
szczegółową instrukcję wykonania posiłków
gramaturę składników, kaloryczność i makroskładniki, których nie musisz liczyć samodzielnie
gotową listę zakupów na cały tydzień
Gotowe jadłospisy są stworzone dla osób, które:
400 OSÓB JUŻ KORZYSTA Z GOTOWYCH JADŁOSPISÓW I UŁATWIA SOBIE STOSOWANIE ZDROWEJ DIETY NA CO DZIEŃ
Zamów wybraną wersję jadłospisu!
Zdecyduj, czy wolisz tani jadłospis całoroczny czy jadłospisy sezonowe, a następnie określ długość trwania jadłospisu, wersję i kaloryczność. Po opłaceniu zamówienia natychmiast otrzymasz na maila swój jadłospis (w PDFie) z bonusem: poradnikiem “Jak wymieniać produkty w jadłospisie” (dostępny w każdej wersji!)

Jak wybrać jadłospis dla siebie w czterech krokach?
Jakie dania znajdziesz w jadłospisie?
Proste w przygotowaniu, sycące, pełne witamin, warzyw oraz białka.
Zobacz przykładowe potrawy:






Skąd pomysł na gotowe jadłospisy?
Nazywam się Aleksandra Rodziewicz i zawodowo pomagam kobietom z problemami hormonalnymi schudnąć w zgodzie ze sobą.
Specjalizuję się w dietoterapii chorób tarczycy (niedoczynność, Hashimoto) i insulinooporności.
Zazwyczaj pracuję z klientami indywidualnie, ale żeby pomóc większej liczbie osób, postanowiłam stworzyć gotowe, profesjonalne jadłospisy.
Występują one w wielu wersjach (także dla wegetarian i osób z wykluczeniami w diecie) i kalorycznościach.
Zależało mi na tym, aby każdy miał możliwość zacząć zdrowo się odżywiać samodzielnie w domu, w bardzo prosty sposób, bez wydawania dużych pieniędzy.
Nadal nie jesteś pewna, jaki gotowy jadłospis zamówić?
Sprawdź najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi (kliknij, aby rozwinąć)
We wszystkich wersjach jadłospisów znajduje się nabiał, ale wystarczy, że kupisz mleko, jogurty i twarogi w wersji bez laktozy. Sery (żółty, feta, mozzarella) zawierają śladowe ilości laktozy, możesz je spożywać bez obaw. Nie daj się naciągnąć na droższe sery w wersji bez laktozy.
Jeśli jednak masz alergię na białka mleka krowiego, to samodzielne modyfikowanie tych gotowych jadłospisów będzie zbyt skomplikowane. Najlepiej sprawdzi się wtedy jadłospis indywidualny.
Na ten moment nie ma wersji całkowicie bez nabiału. Dieta bez nabiału jest dużo droższa i trudniejsza, wymaga zakupu np. roślinnych odpowiedników z dodatkiem wapnia. Jeśli takiej potrzebujesz, możesz zgłosić się do mnie indywidualnie.
W jadłospisach pszenica pojawia się rzadko, głównie w postaci makaronu, bułki lub mąki (w naleśnikach). Możesz bez problemu makaron i bułki wymienić na inne pełnoziarniste produkty (np. żytnie, gryczane), a zamiast mąki pszennej użyć mąki żytniej lub mieszanki mąk bezglutenowych.
Jeśli potrzebujesz diety bez glutenu, znajdziesz taką w jadłospisach sezonowych: wiosenno-letnich i jesienno-zimowych.
- Oblicz swoje zapotrzebowanie (Podstawową przemianę materii, PPM), najlepiej z wzoru Mifflina np. tutaj: https://dietetykpro.pl/kalkulatory/ppm-mifflin
- Oszacuj swoją aktywność fizyczną – ustal współczynnik PAL (1,2 – brak aktywności, osoba leżąca; 1,4 – niska aktywność, praca siedząca, lekki trening 1-3 x w tygodniu; 1,6 – średnia aktywność, praca głównie siedząca, trening 3-5 x w tygodniu itd.)
- Przemnóż PPM przez PAL, otrzymasz CPM, czyli całkowitą przemianę materii
- Jeśli chcesz utrzymać masę ciała, wybierz kaloryczność jak najbardziej zbliżoną do CPM. Aby schudnąć, musisz odjąć od CPM zwykle 10-30%. Im większa masa ciała na początku, tym więcej możesz odjąć. Nie polecam odejmowania 30%, to już bardzo duży deficyt. Jeśli chcesz przytyć, musisz dodać na początek 200-300 kcal do CPM, ale wśród tych jadłospisów możesz nie znaleźć dla siebie odpowiedniej kaloryczności na przytycie.
Nie, jest to zdrowa dieta o obniżonym indeksie i ładunku glikemicznym, która realizuje zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne dorosłych kobiet. Sprawdzi się również u osób całkowicie zdrowych, czy u tych, którzy chcą mądrze schudnąć albo utrzymać masę ciała przy niskiej aktywności fizycznej.
Nie ma problemu, by samodzielnie wymienić pojedyncze produkty. Wraz z jadłospisem otrzymujesz poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jak wprowadzać zmiany w posiłkach, by nie zmienić za bardzo ich kaloryczności i wartości odżywczych. Oprócz tego w jadłospisach znajdują się moje komentarze do wielu posiłków, w których podpowiadam, jakie zmiany można wprowadzić w danym przepisie.
Zdecydowanie całoroczny wegetariański. W wersji tradycyjnej znajduje się mięso (tylko drobiowe) oraz ryby, w wersji pescowegetariańskiej są ryby. Bez tych składników dieta jest dużo tańsza.
Głównie są to tanie składniki, ale jest również kilka droższych, które są bardzo wartościowymi produktami np. łosoś, orzechy włoskie. Nie pojawiają się w dużych ilościach i w razie potrzeby można je zamienić na coś innego, bazując na dołączonym poradniku lub moich komentarzach do poszczególnych posiłków.
Tak, z wykorzystaniem dołączonego poradnika o zamiennikach, możesz modyfikować jadłospisy sezonowe, by korzystać z nich cały rok. Będzie to jednak bardziej skomplikowane. Polecam jednak stosować jadłospisy wiosenno-letnie mniej więcej od przełomu marca/kwietnia do września, a jesienno-zimowe od września do końca marca. Możesz też na początek wybrać jadłospis całoroczny, który zastosujesz bez problemu w dowolnym momencie roku.